Amatieru sports

HOKEJS | Nolikums

Liepājas 2016./17. gada čempionāta nolikums hokejā.


1. Mērķi:

1.1 Attīstīt un popularizēt ledus hokeja spēli Liepājā, Liepājas rajonā. Iesaistīt jaunus dalībniekus.


1.2 Noskaidrot 2016./17. gada labākās Liepājas pilsētas amatieru čempionāta komandas un labākos spēlētājus.2. Organizācija:

2.1 Čempionātu organizē Liepājas Pilsētas Domes sporta pārvalde.


2.2 Čempionāta direktorāta padome tiek veidota – piedaloties čempionāta galvenajam tiesnesim un pa vienam pārstāvim no katras komandas.


2.3 Čempionāta galvenais tiesnesis - Maksims Bogdanovs.

 

3. Rīkošanas kārtība:

3.1 Čempionāta spēles notiek pēc IIHF hokeja spēles noteikumiem, šī nolikuma un Liepājas pilsētas amatieru čempionāta disciplināro sodu nolikuma.


3.2 Čempionātā piedalās 4 (četras) komandas. Komandas aizvada trīs riņķu turnīru pēc kura tiek noskaidrots regulārā čempionāta uzvarētājs. Izslēgšanas spēlēs:. pusfināli (līdz divām uzvaram ) 1 - 4 un 2 - 3, finālā iekļūst pāru uzvarētāji, pāru zaudētāji spēlēs par trešo vietu. Kopā čempionātā 26-28 spēles, katrai komandai 9 spēles regulārā čempionātā un 4-6 “play off”.


3.3 Spēles ilgums ir 3 periodi pa 12 minūtēm, ar pārtraukumu 2 minūtes pēc pirmās un otrās trešdaļas.
3.4 Neizšķirta rezultāta gadījumā tiek nozīmēti pēcspēles metieni (notiek atbilstoši IIHF hokeja spēles noteikumiem).


3.5 Čempionāts notiek divos posmos:

1. posms 10.10.16. - 19.12.16.

2. posms 09.01.17. - 16.04.17.

3.6 Posmu pārtraukumā tiek izspēlētas atliktās spēles.


3.7 Komanda spēli drīkst atlikt vienu reizi sezonā. Tikai „force major” gadījumā. Uzrakstot iesniegumu galvenajam tiesnesim līdz piektdienai (grafika sastādīšanas diena).


3.8 Atliekot spēli komandai jāsaskaņo ar pretinieku komandu datumu, kurā tiks spēlēta atliktā spēle. Tas ,iesnieguma veidā, jāiesniedz čempionāta galvenajām tiesnesim.
3.8 Dalības maksa par katru spēli ir 70,- EUR , kas jāsamaksā ne vēlāk kā spēlēs dienā ledus halles kasē un uzrādīt čeku, iesniedzot komandas pieteikumu spēlei.


3.9 Ja netiek izpildīts punktā 3.8 minētais nosacījums (veikta dalības maksa par spēli), komandai tiek piešķirts tehniskais zaudējums 0:5 un līdz nākošās spēles sākumam, jānomaksā parāda summa un 150,- EUR soda nauda.


3.10 Komanda ir tiesīga maksāt par vairākām spēlēm uz priekšu vai par visām čempionāta spēlēm.


4. Dalībnieki.


4.1 Visiem spēlētājiem jābūt reģistrētiem Čempionāta dalībnieku reģistrā. Komandas pieteikumu pārbauda un apstiprina sacensību galvenais tiesnesis.


4.2 Par katru pieteikto spēlētāju komandai ir jāsamaksā 15,- EUR dalības maksa.


4.3 Katra komanda drīkst pieteikt ne vairāk kā 23 (divdesmit trīs), (15 sākumā + 7 līdz 09.01.2017) un ne mazāk kā 15 (piecpadsmit) laukuma spēlētājus.


4.4 Vārtsargus komandas pieteikumā neraksta.


4.5 Par nepieteikta spēlētāja dalību spēlē komandai tiek piešķirts tehniskais zaudējums 0:5 un naudas sods 150,- EUR apmērā, kas jānomaksā līdz komandas nākošās spēles sākumam.

5. Spēlētāju pieteikumi.


5.1 Čempionātam drīkst pieteikt un tajā piedalīties spēlētāji, kuri nav profesionāli hokeja spēlētāji. Aizliegts spēlēt bijušajiem Latvijas vai citu valstu vīriešu izlases spēlētājiem, kuri piedalījušies PČ vai OS. Aizliegts spēlēt 1 (vienu) sezonu pēc LHF jaunatnes čempionāta un 3 (trīs) sezonas pēc LHF virslīgas čempionāta (vai citi līdzvērtīgi klubi).
Komandai “ZIG ZAG BANDITS” atļauts pieteikt vienu spēlētāju, kurš neatbilst 5.1 punktam, iepriekš saņemot sacensību galvenā tiesneša atļauju.

5.2 Komanda var pieteikt 5 (piecus) spēlētājus, kuri spēlē citās komandās, līgā vai čempionātā Latvijā vai ārpus tās robežām, bet atbilst 5.1 punktā minētajiem ierobežojumiem. Izņēmums “Livonijas hokeja līga”, Liepāja.


5.3 Komanda nedrīkst pieteikt 2001.g. dzimušus spēlētājus vai jaunākus par 2001.dz.g, izņēmums LSSS U16 komanda.


5.4 Par spēlētāju veselības stāvokli čempionāta spēļu laikā ir atbildīgi paši spēlētāji.


5.5 Spēlētājiem līdz 18 gadiem iesniedzot pieteikumu jāiesniedz arī vecāku un ārsta atļauja.


5.6 Komanda nedrīkst pieteikt spēlētājus, kuri diskvalificēti jebkādā hokeja līgā Latvijā vai ārpus Latvijas.


5.7 Spēli uzsākot komandai pieteikumā un laukumā jābūt vismaz 6 (sešiem) spēlētājiem.


5.8 Pieteikumi aizpildāmi speciālā organizatoru sagatavotā veidlapā, kas ir Nolikuma pielikumā.

5.9 Uz hokeja krekla jābūt numuram, ar kādu hokejists ir ierakstīts spēles protokolā. Hokejists, kuram uz krekla nav numura, netiek pielaists spēlei (tas neattiecas uz vārtsargu, ja viņa krekla krāsa nav vienāda ar pretinieka komandas krekla krāsu).


5.10 Komandā drīkst pieteikt spēlei vārtsargu, kas atbilst 5.1 punktā minētajiem ierobežojumiem. Izņēmums LSSS vārtsargi: Arvils Cielaks, Maksims Čmutovs, Edijs Ozols, Artrjoms Isakovs.6. Pārejas un papildus pieteikumi.


6.1 Pārejas starp čempionāta komandām drīkst veikt posmu pārtraukumā. Komanda var veikt viena (Čempionātā reģistrēto) spēlētāja parēju no citas čempionāta komandas. Samaksājot 15 EUR un ievērojot 4.3 punktu.


6.2 Čempionāta gaitā notiks “drafts”. Spēlētājs kurš grib piedalīties čempionātā un kurš nav pieteikts nevienā komanda Latvijā vai ārzemēs, var pieteikties čempionāta “draftām”. Spēlētāja atbilstību čempionāta līmenim izvērtē galvenais tiesnesis. Galvenais tiesnesis ļauj vai aizliedz spēlētājam piedalīties “draftā”.


6.3 “Drafta” sarīkošanas kartība: Spēlētāja izvēle notiek pēc 2; 4; 6 tūrēs. Spēlētāju kurš ir pieteicies un apstiprināts “draftam” var pieteikt komanda kura atrodas pēc noteiktas tūres 4. vietā. Ja komandai ir sasniegts pieteikumā 23 (divdesmit trīs) spēlētāju skaits un viņa joprojām atrodas 4. vietā, viņa nevar vairāk pieteikt spēlētājus tad “drafta” izvēle automātiski pariet komandai kura atrodas 3. vietā. Kopā ir 3 (trīs) drafta izvēles.

7. Protesti.


7.1 Komanda var iesniegt protestu čempionāta galvenajam tiesnesim ne vēlāk kā 24 stundu laikā pēc spēles beigām. Vispirms par to izdarot attiecīgu ierakstu spēles protokolā. (ja attiecīga ieraksta protokolā nav – protests netiek pieņemts).


7.2 Iesniedzot protestu komandai jāiemaksā 50,- EUR avansu.


7.3 Protestus izskata disciplinārās komisijas sēde 48 stundu laikā, izņemot brīvdienas un svētku dienas.


7.4 Par nepamatota protesta iesniegšanu, vai protesta noraidīšanas gadījumā 50,- EUR avanss paliek direktorāta rīcībā.


7.5 Komandas vadītājiem vai tās pārstāvjiem nav tiesību iejaukties tiesnešu darbā vai jebkādā citā veidā iespaidot vai traucēt to.

7.6 Čempionāta disciplināra komisija:
Maksims Bogdanovs
Nauris Upenieks
Artis Lagzdiņš
8. Disciplinārie pārkāpumi un sodi.

8.1 Spēka paņēmienus spēles laikā drīkst izmantot tikai cīņā par ripu, noteikumu robežās.

8.2 Ja spēlētājs tiek sodīts ar 20 (10+10 vienā spēlē) vai 5+20 un 25 minūšu sodu, viņš izlaiž vienu (nākošo) spēli un tiek sodīts ar EUR 15,- (piecpadsmit). Par otru noraidījumu līdz spēles beigām spēlētājs izlaiž 2 (divas) spēles un tiek sodīts ar EUR 45,- (četrdesmit pieci). Par soda apmēru pēc trešā noraidījuma līdz spēles beigām lēmumu pieņem čempionāta disciplināra komisija (diskvalifikācija līdz sezonas beigām). Par katru 10 minūšu noraidījumu, pēc otrā noraidījuma saņemšanas 10 (vai 20 vienā spēlē) minūšu noraidījuma veidā, spēlētājs izlaiž nākošo spēli un tiek sodīts ar EUR 15,- (piecpadsmit).

8.3 Gadījumā, ja spēlētājs nav samaksājis sodu, viņš nav tiesīgs turpmāk piedalīties spēlēs. Nākošās spēles izlaišana diskvalificētiem spēlētājiem nāk spēkā automātiski, uzreiz pēc soda fiksācijas protokolā.

8.4 Par atsevišķiem sodiem spēlētājs var tikt sodīts ar lielāku naudas sodu. (izskata disciplināra komisija balstoties uz laukuma tiesneša ziņojumu).


8.5 Čempionāta Disciplinārā komisija un Čempionātā spēlējošo komandu pārstāvji pēc Čempionāta nosaka „godīgas spēles” („fair play”) balvu ieguvējus. Balvu iegādei izmanto soda naudas līdzekļus.9. Uzvarētāju noteikšana.


9.1 Par uzvaru komandai tiek piešķirti "3" punkti, par zaudējumu "0" punkti. Par uzvaru pēcspēlēs soda metienu sērijā "2" punkti, par zaudējumu pēcspēlēs soda metienu sērijā "1" punkts.
9.2 Komandas vieta čempionātā tiek noteikta pēc punktu skaita, kā rezultātā tiek noteikti visu vietu ieguvēji. Gadījumā, ja divām vai vairāk komandām ir vienāds punktu skaits, priekšroka ir tai komandai, kura:
a) komandu savstarpējās spēlēs ir sakrājusi lielāko punktu skaitu;
b) komandu savstarpējās spēlēs ir labākā starpība starp ielaistām un iesistām ripām;
c) visās spēlēs ir ieguvusi lielāko uzvaru skaitu (neskaitot uzvaras pēcspēles soda metienu sērijā);
d) iesitusi lielāko ripu skaitu (neskaitot iemestās ripas soda metienu sērijā);
e) izloze.

10. Apbalvošana.


10.1 Čempionātā trīs labāko komandu spēlētāji tiek apbalvoti ar medaļām un diplomiem.
10.2 Balvas saņem:
a) rezultatīvākais spēlētājs (vārti + piespēles);
b) labākais aizsargs;
c) labākais vārtsargs;
d) labākais uzbrucējs.

 

Liepājas pilsētas veterānu 2016./17. gada čempionāta nolikums hokejā.


1. Mērķi:

1.1 Attīstīt un popularizēt ledus hokeja spēli Liepājā, Liepājas rajonā. Iesaistīt jaunus dalībniekus.
1.2 Noskaidrot 2016./17. gada labākās Liepājas pilsētas veterānu čempionāta komandas un labākos spēlētājus.

2. Organizācija:

2.1 Čempionātu organizē Liepājas Pilsētas Domes sporta pārvalde.
2.2 Čempionāta direktorāta padome tiek veidota – piedaloties čempionāta galvenajam tiesnesim un pa vienam pārstāvim no katras komandas.
2.3 Čempionāta galvenais tiesnesis - Maksims Bogdanovs.

3. Rīkošanas kārtība:

3.1 Čempionāta spēles notiek pēc IIHF hokeja spēles noteikumiem, šī nolikuma un Liepājas pilsētas veterānu čempionāta disciplināro sodu nolikuma.
3.2 Čempionātā piedalās 6 (sešas) komandas. Komandas aizvada divu riņķu turnīru pēc kura tiek noskaidrots veterānu čempionāta uzvarētājs, katrai komandai 10 spēles, kopā čempionātā 30 spēles..
3.3 Nedrīkst pielietot: spēka paņēmienus un metienus ar atvēzienu.
3.4 Spēles ilgums ir 3 periodi pa 12 minūtēm, ar pārtraukumu 2 minūtes pēc pirmās un otrās trešdaļas.
3.5 Neizšķirta rezultāta gadījumā tiek nozīmēti pēcspēles metieni (notiek atbilstoši IIHF hokeja spēles noteikumiem).
3.6 Čempionāts notiek divos posmos:

1. posms 10.10.16. - 19.12.16.

2. posms 09.01.17. - 16.04.17.


3.7 Tūres pārtraukumā tiek izspēlētas atliktās spēles.
3.8 Komanda spēli drīkst atlikt vienu reizi sezonā. Tikai „force major” gadījumā. Uzrakstot iesniegumu galvenajam tiesnesim līdz piektdienai (grafika sastādīšanas diena).
3.9 Atliekot spēli komandai jāsaskaņo ar pretinieku komandu datumu, kurā tiks spēlēta atliktā spēle. Tas ,iesnieguma veidā, jāiesniedz čempionāta galvenajām tiesnesim.
3.9 Dalības maksa par katru spēli ir 70,- EUR , kas jāsamaksā ne vēlāk kā spēlēs dienā ledus halles kasē un uzrādīt čeku, iesniedzot komandas pieteikumu spēlei.
3.10 Ja netiek izpildīts punktā 3.9 minētais nosacījums (veikta dalības maksa par spēli), komandai tiek piešķirts tehniskais zaudējums 0:5 un līdz nākošās spēles sākumam, jānomaksā parāda summa un 150,- EUR soda nauda.
3.11 Komanda ir tiesīga maksāt par vairākām spēlēm uz priekšu vai par visām čempionāta spēlēm.

4. Dalībnieki.

4.1 Visiem spēlētājiem jābūt reģistrētiem Čempionāta dalībnieku reģistrā. Komandas pieteikumu pārbauda un apstiprina sacensību galvenais tiesnesis.
4.2 Par katru pieteikto spēlētāju komandai ir jāsamaksā 15,- EUR dalības maksa.
4.3 Katra komanda drīkst pieteikt ne vairāk kā 25 (divdesmit pieci) un mazāk kā 15 (piecpadsmit) laukuma spēlētājus.
4.4 Vārtsargus komandas pieteikumā neraksta.
4.5 Par nepieteikta spēlētāja dalību spēlē komandai tiek piešķirts tehniskais zaudējums 0:5 un naudas sods150,- EUR apmērā, kas jānomaksā līdz komandas nākošās spēles sākumam.

5. Spēlētāju pieteikumi.


5.1 Čempionātam drīkst pieteikt un tajā piedalīties spēlētāji kuriem ir, vai līdz 2016. gada 1.aprīlīm ieskaitot izpildās 35 gadi.
5.2 Čempionātam drīkst pieteikt un tajā piedalīties spēlētāji, kuri nav profesionāli hokeja spēlētāji un kuri 2016/17 sezonā nav pieteikti un nepiedalās LHF virslīgas (vai citos līdzvērtīgos čempionātos).
5.3 Par spēlētāju veselības stāvokli čempionāta spēļu laikā ir atbildīgi paši spēlētāji.
5.4 Komanda nedrīkst pieteikt spēlētājus, kuri diskvalificēti jebkādā hokeja līgā Latvijā vai ārpus Latvijas.


5.5 Spēli uzsākot komandai pieteikumā un laukumā jābūt vismaz 6 (sešiem) spēlētājiem.
5.6 Pieteikumi aizpildāmi speciālā organizatoru sagatavotā veidlapā, kas ir Nolikuma pielikumā.
5.7 Uz hokeja krekla jābūt numuram, ar kādu hokejists ir ierakstīts spēles protokolā. Hokejists, kuram uz krekla nav numura, netiek pielaists spēlei (tas neattiecas uz vārtsargu, ja viņa krekla krāsa nav vienāda ar pretinieka komandas krekla krāsu).
5.8 Komandā drīkst pieteikt spēlei vārtsargu, kas atbilst 5.2 punktā minētajiem ierobežojumiem. Izņēmums LSSS vārtsargi: Maksims Čmutovs, Arvils Cielaks, Edijs Ozols, Artjoms Isakovs katra čempionāta komanda ne vairāk kā divas spēles, saskaņojot ar sacensību galveno tiesnesi.
5.9 Komanda nedrīkst pieteikt 2002. g. dzimušus vārtsargus vai jaunākus.
5.10 Vārtsargiem līdz 18 gadiem, lai piedalītos čempionātā jāiesniedz arī vecāku un ārsta atļauju.

6. Pārejas un papildus pieteikumi.


6.1 Komandas var pieteikt spēlētājus visa čempionāta gaitā, iesniedzot pieteikumu galvenajam tiesnesim ne vēlāk ka 3 (trīs) dienas pirms spēles. Pieteicot spēlētāju komandām ir jāievēro 4.2; 4.3 un 5 punktus.
7. Protesti.
7.1 Komanda var iesniegt protestu čempionāta galvenajam tiesnesim ne vēlāk kā 24 stundu laikā pēc spēles beigām. Vispirms par to izdarot attiecīgu ierakstu spēles protokolā. (Ja attiecīga ieraksta protokola nav – protests netiek pieņemts).
7.2 Iesniedzot protestu komandai jāiemaksā 50,- EUR avansu.
7.3 Protestus izskata disciplinārās komisijas sēde 48 stundu laikā, izņemot brīvdienas un svētku dienas.
7.4 Par nepamatota protesta iesniegšanu, vai protesta noraidīšanas gadījumā 50,- EUR avanss paliek direktorāta rīcībā.
7.5 Komandas vadītājiem vai tās pārstāvjiem nav tiesību iejaukties tiesnešu darbā vai jebkādā citā veidā iespaidot vai traucēt to.
7.6 Čempionāta disciplināra komisija:
Maksims Bogdanovs
Nauris Upenieks
Artis Lagzdiņš


8. Disciplinārie pārkāpumi un sodi.


8.1 Ja spēlētājs tiek sodīts ar 20 (10+10 vienā spēlē) vai 5+20 un 25 minūšu sodu, viņš izlaiž vienu (nākošo) spēli un tiek sodīts ar EUR 15,- (piecpadsmit). Par otru noraidījumu līdz spēles beigām spēlētājs izlaiž 2 (divas) spēles un tiek sodīts ar EUR 45,- (četrdesmit pieci). Par soda apmēru pēc trešā noraidījuma līdz spēles beigām lēmumu pieņem čempionāta disciplināra komisija (diskvalifikācija līdz sezonas beigām). Par katru 10 minūšu noraidījumu, pēc otrā noraidījuma saņemšanas 10 (vai 20 vienā spēlē) minūšu noraidījuma veidā, spēlētājs izlaiž nākošo spēli un tiek sodīts ar EUR 15,- (piecpadsmit).


8.2 Gadījumā, ja spēlētājs nav samaksājis sodu, viņš nav tiesīgs turpmāk piedalīties spēlēs. Nākošās spēles izlaišana diskvalificētiem spēlētājiem stājas spēkā automātiski, uzreiz pēc soda fiksācijas protokolā.

8.3 Par atsevišķiem sodiem spēlētājs var tikt sodīts ar lielāku naudas sodu. (izskata disciplināra komisija balstoties uz laukuma tiesneša ziņojumu).


8.4 Čempionāta Disciplinārā komisija un Čempionātā spēlējošo komandu pārstāvji pēc Čempionāta nosaka „godīgas spēles” („fair play”) balvu ieguvējus. Balvu iegādei izmanto soda naudas līdzekļus

9. Uzvarētāju noteikšana.


9.1 Par uzvaru komandai tiek piešķirti "3" punkti, par zaudējumu "0" punkti. Par uzvaru pēcspēlēs soda metienu sērijā "2" punkti, par zaudējumu pēcspēlēs soda metienu sērijā "1" punkts.
9.2 Komandas vieta čempionātā tiek noteikta pēc punktu skaita, kā rezultātā tiek noteikti visu vietu ieguvēji. Gadījumā, ja divām vai vairāk komandām ir vienāds punktu skaits, priekšroka ir tai komandai, kura:
a) komandu savstarpējās spēlēs ir sakrājusi lielāko punktu skaitu;
b) komandu savstarpējās spēlēs ir labākā starpība starp ielaistām un iesistām ripām;
c) visās spēlēs ir ieguvusi lielāko uzvaru skaitu (neskaitot uzvaras pēcspēles soda metienu sērijā);
d) iesitusi lielāko ripu skaitu (neskaitot iemestās ripas soda metienu sērijā);
e) izloze.


10. Apbalvošana.


10.1 Čempionātā trīs labāko komandu spēlētāji tiek apbalvoti ar medaļām un diplomiem.
10.2 Balvas saņem:
a) rezultatīvākais spēlētājs (vārti + piespēles);
b) labākais aizsargs;
c) labākais vārtsargs;
d) labākais uzbrucējs;


pastāsti par šo